Liceenii te informează 2023

Colegiul Tehnologic „Spiru Haret” Piatra-Neamț în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Neamț, Asociația ANFAR D.S. și Jurnal FM lansează Concursul județean „Liceenii te informează”, ediția a III-a, adresat elevilor și cadrelor didactice din învățământul liceal și profesional.

Scopul proiectului este atât de a-i informa pe elevii claselor a VIII-a despre ofertele liceelor cât şi de a dezvolta competenţele de prezentare şi lucru în echipă a elevilor de liceu, de a stimula creativitatea acestora şi de a-i impulsiona să se implice în activităţi extraşcolare.
Concursul se va desfășura în perioada 1.02.2023 – 24.03.2023 și va avea următoarea tematică: filme de scurt metraj cu tema „Oferta educațională”.

Pentru organizarea cu succes a acestei activități, vă rugăm să confirmați participarea până la data de 17.02.2023, la adresa de e-mail liceeniiteinformeaza@gmail.com, urmând ca ulterior să se respecte calendarul de concurs.

Prezentare proiect .pdf

Regulament .docx

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.