Deschidere an școlar 2021-2022

Dragi elevi, dragi părinți, dragi colegi!

Astăzi, 13.09.2021 debutează un nou an școlar. Unul cu totul deosebit, după o perioadă aparte, în care elevii, părinții și cadrele didactice au învățat și încă învață împreună cum să optimizeze utilizarea tehnologiei în procesul didactic, în contextul crizei sanitare pe care o traversăm.

Preocuparea permanentă a colectivului de la Colegiul Tehnologic „Spiru Haret” este desfășurarea unui act educațional de calitate, în condiții de siguranță.

Suntem receptivi, perseverenți și încrezători că împreună, elevi, părinți, profesori vom realiza obiectivele asumate de școală, chiar și în aceste condiții speciale, în care suntem supuși unor provocări extraordinare, în care trebuie să inovăm, să identificăm soluții și să reglăm prin proceduri specifice comportamente și acțiuni care până mai ieri erau atât de firești.

Urăm bun venit noilor noștri elevi și sperăm că alături de colegii și dascălii lor să se bucure de multe împliniri frumoase, cu sănătate!!

Adresa ta de email nu va fi publicată.